توپی چرخ جلو سابرینا

هنگامی که یکی از قطعات خودرو دچار مشکل و نقص میشود ، تشخیص دادن آن برای فرد بی تجربه کار دشوار و گیج کننده ای است.

همچنین شما جهت خرید لوازم یدکی مورد نیاز خودروی خود نیاز به اطلاعات و تجربه دارید تا بتوانید هوشمندانه خرید کنید.

توپی چرخ جلو یکی از قطعاتی است که خراب شدن آن ایمنی مسافران را تحت تاثیر قرار میدهد و خراب بودن و سالم بودن آن حائز اهمیت فراوانی است.

کار توپی چرخ چیست؟ 

یکی از اجزای مهم ؛ همانطور که قبلا هم گفته شد توپی چرخ میباشد. این قسمت، چرخ ها را به خود متصل میکند و این امکان را میدهد که چرخ ها با ایمنی بالا و آزاده حرکت کنند.

این قطعه ، در مرکز چرخ قرار میگیرد. و علت وجود توپی چرخ در واقع وجود محلی برای بلبرینگ ها میباشد.

توپی آسان کننده گردش چرخ ها ، متصل کننده چرخ ها به خودرو و متصل کننده گشتاور یا همان نیرو به چرخ هاست.

رانندگی با توپی خراب بسیار خطرناک میباشد و اگر شما همچنان با آن به رانندگی خود ادامه دهید باعث آسیب بسیاری  به خودرو میگردد و میتواند باعث قفل شدن چرخ ها و یا خرابی پلوس گردد.

عواملی که باعث خرابی توپی چرخ میگردد:

  • لرزش فرمان: این مورد شامل دلایل مختلفی است. و باعث گیج شدن فرد راننده میگردد. اما یکی از عوامل آن ایجاد مشکل در توپی چرخ هاست.
  • شنیده شدن صدا از چرخ ها: شنیده شدن صدا از سمت چرخ ها ، مثل گیر کردن یک قطعه و یا ضربه خوردن به چرخ ها نشانه بروز مشکل در چرخ هاست. و زمانی تشدید میشود که خودرو با سرعت بالا حرکت میکند.
  • عملکرد نامناسب ترمز ها: توپی چرخ یکی از قطعاتی است که بر سیستم ترمز خودرو تاثیر فراوانی دارد. خراب بودن توپی باعث نگرفتن به موقع ترمز و یا به اصطلاح کشیده شدن ترمز ها میگردد.

 

 

  • شکستن بلبرینگ چرخ: اگر بلبرینگ های خودرویتان زود به زود خراب شده و از بین میروند اشکال اصلی توپی چرخ های شماست.

چرا توپی چرخ ها دچار خرابی یا مشکل میشوند؟ 

یکی از اساسی ترین مشکلات مربوط به این قطعه ؛ بلبرینگ هاست. اگر بلبرینگ ها دچار لقی ، شل شدگی و یا اشتباه بسته شده باشند باعث آسیب به توپی میگردد.

گذر کردن از ناهمواری ها و دست انداز ها با سرعت بالا، افتادن در چاله های عمیق و تیک آف کشیدن نیز از جمله مواردی است که باعث آسیب جدی به این قطعه میگردد.

شما میتوانید جهت خریداری هرگونه توپی چرخ برای خودرویتان به قسمت محصولات کارنیوال مراجعه کرده و حتی از کارشناسان ما راهنمایی بخواهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *